۱۳۸۸ آذر ۲۰, جمعه

بيانيه‌ی مهم گروهی از فرماندهان و پرسنل ارتش

خبرنامه‌ی گویا / ۲۰ آذر  ۱۳۸۸

بيانيه‌ی مهم گروهی از فرماندهان و پرسنل ارتش:

اگر از راه تجاوز و تعدی به مردم بازنگردند، با واکنش جان‌برکفان ارتش مواجه خواهندشد!

ویژه خبرنامه گویا - گروهی از فرماندهان و پرسنل نيروی هوايی و نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی بيانيه‌ی مهمی انتشار دادند. در اين بيانيه آمده‌است: "در روزگاری که هم‌دوش برادران سپاهی جان خود را فدای اين ملت می‌کرديم هرگز گمان نمی‌برديم که ممکن است روزی گروهی از سپاهی‌ها، بر خلاف خواست بخش اعظم پرسنل صادق و ايثارگر سپاه، قدرت سلاح خود را در مقابل اين ملت به کارگيرند." اين گروه از ارتشيان نوشته‌اند: "به آن دسته از تحميل‌شدگان به سپاه که دست تجاوز و تعدی به جان و مال و آبرو و ناموس ملت ايران دراز کرده‌اند و بيش از همه به خون شهدای نيروهای مسلح کشور اعم از سپاهی و ارتشی خيانت کرده‌اند، شديدا اخطار می‌کنيم که اگر از راه رفته بازنگردند، خود را با واکنش جان برکفان ارتش مواجه خواهند ديد." بيانيه را بخوانيد:

به نام يزدان پاک

"ارتش پناه ملت"

درسال های دفاع مقدس که دوشادوش برادران سپاه، از اين آب وخاک دفاع می کرديم، درواقع مشغول دفاع ازشرف وآبرو و حيثيت وجان و مال ملت ايران بوديم. ارزش کشورهم به دليل ارزش ملت ايران است. سلاح ارتشی وسپاهی بايد در راه خدمت به اين ملت به کارگرفته شده وجان آنان هم در راه مردم ايران فدا شود. در روزگاری که همدوش برادران سپاهی جان خود را فدای اين ملت می کرديم هرگزگمان نمی برديم که ممکن است روزی گروهی ازسپاهی ها، بر خلاف خواست بخش اعظم پرسنل صادق و ايثارگرسپاه، قدرت سلاح خود را در مقابل اين ملت به کارگيرند.

ارتش خود را پناه ملت می داند و هيچ گاه به خواست سياستمداران برای سرکوب مردم تن در نداده است. به عهد خود برای عدم دخالت درسياست وفادار است اما نمی تواند در مقابل ظلم و تجاوز به هم وطنان خود نيز ساکت بنشيند. به همين دليل به آن دسته از تحميل شدگان به سپاه که دست تجاوز وتعدی به جان ومال وآبرو و ناموس ملت ايران درازکرده اند و بيش ازهمه به خون شهدای نيروهای مسلح کشور اعم از سپاهی و ارتشی خيانت کرده اند، شديدا اخطارمی کنيم که اگر از راه رفته بازنگردند، خود را با واکنش جان برکفان ارتش مواجه خواهند ديد. ارتش پناه ملت است و از ملت آرام وصلح دوست ايران در مقابل هر متجاوزی تا آخرين قطره خون خود دفاع خواهد کرد.

گروهی ازخلبانان وپرسنل هواپيمايی نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی ايران ( هوانيروز)
جمعی ازفرماندهان وپرسنل گروه سی وسه توپخانه اصفهان
گروهی ازخلبانان وهمافران نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران(نهاجا)
دانشگاه شهيد ستاری نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران(نهاجا)
جمعی ازپرسنل ستاد فرماندهی نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران(نهاجا)
جمعی ازپرسنل مرکزآموزش پشتيبانی نزاجا
جمعی ازاساتيد ومسئولين دانشگاه افسری امام علی(ع)
جمعی ازپرسنل ومسئولين ستاد فرماندهی کل ارتش


خودنویس / ۲۰ آذر  ۱۳۸۸

پوکر با رونین: درباره‌ی بیانیه‌ی منسوب به ارتش

پری‌سیما جنوبی

با انتشار بیانیه‌ای منسوب به جمعی از پرسنل ارتش در گویا نیوز، گمانه زنی‌ها بر سر منبع احتمالی انتشار آن بالا گرفته است.

گویا نیوز بیانیه‌ای را در بخش ویژه‌ی خود منتشر کرده است که حاکی از اعلام جنگ ضمنی برخی از پرسنل ارتش به "تحمیل شدگان به" سپاه "در صورت ادامه ی تجاوز و تعدی" به مردم ایران دارد.

طی بیست و چهار ساعت گذشته آن‌هایی که اخبار گویا نیوز را دنبال می کردند با هیجان خاصی بیانیه‌ی منسوب به جمعی از پرسنل ارتش را خواندند و از همان ابتدا این سوال برای شان پیش آمد که چه طرفی دست به انتشار چنین متنی زده است؟

"احتمال اول تهیه و تنظیم بیانیه به دست شخص فرماندهی کل قوا است به قصد:

۱- زمینه‌سازی برای تصفیه‌ی ارتش از عناصر نامطلوب نظام. سناریوهای محتمل: کشف طرح کودتای نظامی، محاکمه صوری عوامل موساد و سیا در ارتش، و آماده کردن اذهان عمومی برای محاکمه‌های نظامی

۲- طرح سرکوب سنگین‌تر معترضان بوسیله ادوات نظامی. سناریوی محتمل: دخالت ارتش در تظاهرات خیابانی و کشته شدن مردم به دست ارتش

۳- طرح سرکوب سنگین تر معترضان بواسطه دخالت نیروهای نظامی روسیه.

اما در نگاه کلی‌تر اجرای چنین طرحی از لحاظ استراتژیک به سود نظام نیست زیرا چنین بیانیه ای گویای موارد زیر است:

۱- اعتراف به شکاف و اختلاف از بالاترین سطوح تا پائین ترین رده های نظامی ایران

۲- آماده شدن اذهان عمومی و لایه های ارتباطی و عملیاتی جنبش سبز برای یاری خواستن از ارتش در صورت قتل عام معترضان توسط سپاه

۳- اعلام ضمنی ناتوانی نظام در فرونشاندن اعتراضات مردمی و اعلان جنگ مستقیم به مردم ایران و برخی مراجع تقلید

اگر سرکوب برنامه ریزی شده‌ی شخص اول مملکت به نتیجه نرسد و سپاه نتواند از پس معترضان بر‌آید. خطرات امنیتی و نظامی بسیاری کشور را تهدید خواهند کرد و عملا باید عمر نظام جمهوری اسلامی را تمام شده دانست. از دیگر سو بنا به معاهده تثبیت شده پس از پیروزی انقلاب امکان ورود نیروهای ارتش روسیه به مرزهای شمالی ایران در صورت احساس خطر از جانب آن کشور خطر دیگری است که تمامیت ارضی ایران را تهدید خواهد کرد."

این تحلیل را سرهنگ دوم ک. برای من می فرستد. از نظر او انتشار چنین بیانیه‌ای از طرف کودتاچیان بلوف خطرناکی است که عواقب نهائی آن را نسنجیده‌اند. به عقیده او ارتش به راحتی می‌تواند سپاه را منفعل کند و از پس تمهیدات به گفته‌ی او "فتوشاپی" سپاه و چماقدارانی که زنان و دختران را هدف گرفته‌اند برآید. بر خلاف عقیده‌ی عامه دومین فرد قدرتمند نظامی در ایران سپاهی نیست. پس از خامنه‌ای دومین فرمانده قدرتمند رئیس دانشگاه افسری ارتش است. ک. فرماندهانی را به خاطر می آورد که به دستور مستقیم شخص آقای خامنه‌ای چه از سپاه و چه از ارتش در دو گروه جمع آوری شده و در آسمان ایران به بهانه‌ی نقص فنی هواپیما کشته شده‌اند.

"تا آن جایی که من اطلاع دارم به ایشان گفته بودند که به چه منظور باید سوار هواپیما بشوند... یکی به ارومیه رفته بود و از این ماموریت جان سالم به در برده بود. شبانه از شرش خلاص شدند."

پس بعید نیست که بیانیه را واقعا پرسنل ارتش امضا کرده باشند منتها این بار قبل از اعزام به ماموریت آخر. ناخدا س. از فرماندهان رکن دوم نیروی دریائی شاهنشاهی ایران ساکن اروپا می گوید:

"اگر شعبان بی مخ هنوز بین خیلی از گاردها و میلیشیای کمیته چی پس از انقلاب نفوذ داشت گمانم پرچم ایران هنوز هم می تواند ارتشی ها را سر غیرت بیاورد."

به نظر او انتشار این بیانیه از طرف پرسنل ارتش دور از انتظار نیست و آن را نشانه‌ای از به گوش رسیدن زمزمه‌ها برای تصفیه‌های خونین در ارتش می‌داند:

"بعد از جنگ فرماندهانی را که نیازی به آن ها نبود بلافاصله کشتند. الآن یک روزنامه‌نگار می‌افتد اوین همه خبردار می‌شوند. اما از کشتار و تصفیه‌ی افسران وفادار ارتش و حتی سپاه کسی چیزی نمی‌داند یا به خاطر منافع شخصیش حاضر به افشای اخبار نیست."

نکته این جاست که صرف انتشار چنین بیانیه‌ای از سوی ارتش یا کودتاچیان وضعیت اجتماعی سیاسی ایران و به تبع آن دیپلماسی این کشور را متأثر خواهد کرد.

آیا امکان دارد که ارتشیان ایران به سبک سامورایی‌های بی‌ارباب—رونین‌ها—رویاروی مزدوران ارباب خائن بایستند؟

از سرهنگ دوم ک. می‌پرسم چقدر طول می‌کشد تا در حالت غافلگیری ارتش بتواند بخش اعظم سپاه را منفعل و خلع سلاح کند. جواب می دهد:

"۱۰ تا ۱۲ ساعت بدون احتساب روس‌ها."

 
--
کبک آگاه است
بلاگهای ویژه پوستـــــر
http://photoblog.com/kabk22/
http://kabk22.wordpress.com/
به امیـــــ/\ـــــد آزادی

هیچ نظری موجود نیست: