۱۳۸۸ اسفند ۲۳, یکشنبه

سرنوشت سوسک و موش و کرم احمدی نژاد در فضا :سه موجود زنده این محموله نابود شدند اما تحقیقات بر روی سلولهای ارسال شده ادامه دارد


خبرگزاری مهر:
کارشناس علوم فضایی با اعلام این خبر که در صورت تایید نهایی دومین محموله زیستی در سال 89 به فضا پرتاب می شود از سرنوشت محموله زیستی ارسال شده به فضا خبر داد و گفت: سه موجود زنده این محموله نابود شدند اما تحقیقات بر روی سلولهای ارسال شده ادامه دارد.
محمد رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات محموله زیستی ارسال شده به فضا افزود: محموله زیستی در ایام دهه فجر به فضا پرتاب شد که حاوی موجوداتی چون لاک پشت، کرم و موش و همچنین پنج ذره سلول بود.
وی ادامه داد: موجودات زنده به منظور بررسی مشکلات زیستی آنها در فضا و ذرات سلولها به منظور بررسی و تحقیق در زمینه نحوه تکثیر و سایر مسائل پزشکی و زیستی به فضا پرتاب شدند.
این کارشناس علوم فضا با بیان اینکه سه موجود زنده این محموله همگی نابود شدند گفت: پس از پایان پرتاب ذرات سلولهایی که در این محموله بودند به منظور بررسی مسائل زیستی به آزمایشگاه اعزام شدند و پژوهشگران حوزه پزشکی فضایی در حال تحقیق و بررسی بر روی آن هستند که اولین گزارش این تحقیقات تا پایان هفته جاری اعلام می شود.
این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه نتایج حاصل از این پرتاب در پرتابهای دیگر استفاده می شود به مهر گفت: ما در این حوزه در ابتدای راه هستیم و اجرای این پروژه بستر مناسبی برای ارسال موجودات بزرگتر به فضا خواهد بود که این امر به تدریج صورت خواهد گرفت.
پرتاب دومین محموله زیستی در سال 89
رضایی از پرتاب دومین محموله زیستی به فضا در سال 89 خبر داد و به مهر گفت: در صورت موافقت و تایید نهایی در صددیم تا دومین محموله زیستی را در سال 89 به فضا پرتاب کنیم. دومین محموله زیستی با موجودات زنده دیگری آزمایش می شود.

--
کبک آگاه است
به امـــــ/\ـــــد آزادی

هیچ نظری موجود نیست: