۱۳۸۸ اسفند ۲۳, یکشنبه

جزئیات بیشتری از شهادت دو زندانی سبز در قمشبکه جنبش راه سبز(جرس):
جزییات بیشتری از شهادت مظلومانه دو زندانی سبز که در تصادف چند روز گذشته در قم اتفاق افتاد.
اتومبیل حامل زندانیان بعد از انتخابات در هنگام انتقال از زندان به دادگاه انقلاب با یک کامیون برخورد کرده که موجب کشته شدن مهرداد کریمپور و یک زندانی سیاسی دیگر بنام داود ایوزی و یک مامور شد. بر اساس خبرهای رسیدههمچنین یک سرباز در کما رفته و در یکی از بیمارستانهای قم بستری شده است.
مهرداد کریم پور به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بواسطه شرکت در هفتمین روز رحلت آیت الله منتظری و نصب تصاویر مرجع عالیقدر در بیمارستانی که کار می کرد دستگیر شده بود.
مهرداد کریمی پور کارمند بیمارستان الزهرای قم و از علاقمندان و مقلدان آیت الله العظمی منتظری(ره) جهت شرکت در مراسم هفتم معظم له در روز عاشورا جلوی دفتر این مرجع تقلید دستگیر می شود پس از مدتی بازداشت در اداره اطلاعات قم به زندان لنگرود قم منتقل می گردد.
وی اتهامی به جز شرکت در مراسم آیت الله منتظری و یک تماس تلفنی با دفتر این مرجع تقلید جهت اطلاع از مجلس هفتم، نداشته است! ایشان چون املشی بوده است ابتدا می گویند شما از اقوام همسر حجت الاسلام احمد منتظری هستید که می گوید چنین افتخاری ندارم. لکن همشهری ایشان هستم.
کریمی پور به قول یکی از عوامل زندان زبان سرخی داشته است که سر سبزش را برباد داده است! روز چهارشنبه نوزدهم اسفند 1388 در حالی که وی و یک زندانی دیگر را توسط یک ون به دادگاه انقلاب منتقل می کرده اند در جاده قدیم کاشان با یک کامیون تصادف می کنند و دو زندانی (کریمی پور و ایوزی) ویک سرباز مامور زندان کشته می شوند. . جنازه ایشان را جهت تشییع به خانواده اش نداده اند و فقط جهت دفن خانواده را خبر کرده اند.
شهید مهرداد کریمی پور دارای همسر و دو دختر خردسال یکی کلاس اول و دیگری سوم راهنمایی است و مادر و برادر کوچکش هم تحت تکفل او بوده است و مستاجر هم می باشد.
از جزئیات شهید داود ایوزی هنوز گزارشی در دست نیست.
خبرنگار جرس از قم به نقل از همسایگان این شهید مظلوم می افزاید قطعا دادستان و دادیار و قاضی مربوطه در خون او شریکند چون بی جهت اورا در زندان نگهداشته بودند! در حالی که می توانستند اورا با کفالت آزاد کنند و برای بازجویی و دادگاه التزام بگیرند.
--
کبک آگاه است
به امـــــ/\ـــــد آزادی

هیچ نظری موجود نیست: